Výstava na Bratislavskom hrade

Dňa 16. mája sme navštívili výstavu k 100. výročiu Československa, ktorá sa konala na Bratislavskom hrade. Z Impulzu sme išli autobusom číslo 91 až na konečnú, kde sme vystúpili a z tadiaľ sme už išli pešo. Najskôr sme si vyzdvihli v pokladni vstupenky a potom išli na hrad.

Výstava sa konala na 2. poschodí. Na tabuli sa premietal film, v ktorom sme videli rôznych známych politikov z tohto obdobia. Prezreli sme si zaujímavé predmety, ktoré boli zapožičané z múzeí, alebo ich darovali ľudia v rámci projektu „Predmet s príbehom“.

Videli sme mapu Československa, Československú ústavu, uniformy, koženú bundu Milana Rastislava Štefánika, šaty a oblečenie, ktoré sa nosilo v čase Československa, rôzne staré hračky, domáce elektrospotrebiče – žehličku, mixér, vysávač, rádio, televízor, walkman, telefóny, atď.

Veľmi nás zaujali aj sochy, obrazy, budíky, staré písacie stroje, knihy, makety domov, autobusov, električiek, rôzne odznaky, medaile, makety mostov, vypchané zvieratá, ale aj stará televízna kamera, či pušky a bicykel. Na koniec sme sa spoločne odfotili a vrátili sa do Impulzu plný nových zážitkov a spomienok.

Marcelka, Janka a Tomáš G.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *