Workshop a tvorivé dielne pre CVČ

V jeden pekný, letný deň začiatkom augusta sa konal u nás v Impulze workshop pre Centrum voľného času v Petržalke. Už deň predtým sme si pripravili všetky veci, ktoré budeme počas tvorivých dielní  potrebovať.

Doobeda k nám prišlo vyše 20 detí, ktoré sprevádzali tety z CVČ. Pripravili sme pre ne rôzne stanovištia, na ktorých si mohli vyskúšať a vyrobiť  zaujímavé vecičky. Janko s Tomášom K. mal na starosti výrobu odznakov. Deti si z rôznych časopisov najskôr povystrihovali obrázky a niektorí si ich nakreslili farbičkami na papier. Potom si ich pomocou šablóny zastrihli do krúžku a Janko im z nich vyrobil  v strojčeku odznak.

Ďalšou aktivitou bolo maľovanie na vypálené keramické polotovary rôznych tvarov – žabky, rybičky, srdiečka, domčeky, krúžky a iné. Deti si farbami vymaľovali  výrobok, na ktorý si po uschnutí nalepili z druhej strany magnetku, alebo prevliekli šnúrku na zavesenie na krk. Asistovali im Beátka s Michalom.

Ja som mala na starosti šitie látkových brošní. Ukazovala som deťom, ako sa dá jednoduchým spôsobom ušiť z kúskov látok pekná dekorácia alebo brošnička. Deti boli veľmi šikovné a šitie im išlo od ruky. Vznikali prvé krásne výtvory, ktoré zdobili ich tričká alebo sponky do vlasov. Tešili sa, že si môžu pre seba, alebo svojich blízkych vyrobiť pekný darček.

Aj mne sa dnešný deň páčil. Vládla u nás dobrá nálada a užili sme si  skvelý letný deň plný zábavy, kreativity a inšpirácií na spoločnej vlne:-)

 

Ivica a Tomáš G.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *